بلاگ

مزایا و معایب طراحی کابینت تا سقف

کابینت‌ ها نقش بسیاری در زیبا سازی فضای آشپزخانه دارند. البته علاوه‌ بر جنبه زیبایی، این محصولات بسیار کاربردی هستند. در صنعت طراحی کابینت و فضای داخلی آشپزخانه تا به امروز طراحی‌های متفاوتی برای کابینت صورت گرفته است. متقاضیان بسته به سلیقه و نیاز خود می‌توانند از انواع این طراحی‌ها بهره ببرند. طراحی کابینت تا سقف نیز یکی از این مدل طراحی‌های محبوب است. از همین رو ما در فروشگاه نقش چوب در این مقاله قصد داریم درباره طراحی کابینت آشپزخانه تا سقف مزایا و معایب آن اطلاعاتی را در اختیار شما قرار دهیم پس تا پایان مقاله با ما همراه باشید.

مزایا و معایب طراحی کابینت تا سقف

کابینت تا سقف چه مدل طراحی است؟

شاید در ابتدا این سوال برای شما پیش آمده باشد که طراحی کابینت تا سقف چه مدل طراحی است؟ این مدل طراحی متقاضیان خاص و ویژه خود را دارد. همچون تاج کابینت آشپزخانه در این مدل کابینت‌ها تا سقف ادامه پیدا می‌کند.  البته این امر تا حدود زیادی به ارتفاع سقف آشپزخانه نیز بستگی دارد. به‌عنوان مثال کوتاه‌ترین حد سقفی که برای آشپزخانه در نظر دارند دو و نیم متر است.  که می‌توان کابینت‌ها را تا سقف به‌طورکامل ادامه داد.  البته در صورتی که سقف آشپزخانه شما بیش از این اندازه باشد، باید کابینت را به‌صورت سفارشی و اختصاصی تولید کنید. این مدل طراحی متناسب با نوع خود می‌تواند برای شما بسیار کارآمد باشد.

مزایای طراحی کابینت تا سقف

اگر  شما قصد داشته باشید که از این مدل طراحی استفاده کنید، نیاز است که ابتدا مزایای آن را به‌طور ‌کامل بررسی کنید.  با بررسی این مزایا متوجه خواهید شد که آیا این مدل طراحی مناسب شما است یا خیر.  با توجه به اینکه مزایای طراحی کابینت تا سقف بسیار گسترده و وسیع است،  برای آشنایی بیشتر شما به مهم‌ترین آن‌ها اشاره می‌کنیم.

فضای نمایشی بیشتر

اگر شما جزو آن دسته از افرادی هستید که به وسایل تزیینی و نمایشی همچون تاج چوبی کابینت علاقه بسیار زیادی دارید طراحی کابینت تا سقف گزینه بسیار مناسبی برای شما است. در این مدل طراحی شما فضای بیشتری برای قرار دادن وسایل تزیینی دارید و می‌توانید از این فضا نهایت بهره را ببرید. به شما توصیه می‌کنیم که اگر وسایل نمایشی و تزیینی دارید، قسمت‌های بالای درب کابینت آشپزخانه را برای قرارگیری این وسایل‌ها اختصاص دهید و طراحی ویژه‌ای برای این قسمت‌ها در نظر داشته باشید. به‌عنوان ‌مثال شما می‌توانید کابینت‌های بالایی را به‌صورت شیشه‌ای طراحی کنید و درون آن‌ها ظرف‌های سفالی جذاب و سنتی قرار دهید. قطعاً مچنین امری می‌تواند به زیباتر شدن فضای آشپزخانه شما کمک شایانی کند.

فضای ذخیره سازی بیشتر

بعضی از افراد وسایل، ظروف، ادویه و غیره زیادی دارند و نمی‌دانند این وسایل را در کجای آشپزخانه قرار دهند. ممکن است شما ظروف زیادی خریداری کرده باشید و جای مناسبی برای قرار دادن آن‌ها نداشته باشید. در این مواقع، طراحی کابینت تا سقف می‌تواند به‌میزان چشمگیری به شما کمک کند. فضای ذخیره‌سازی در این مدل طراحی‌ها بسیار بالا است.

در‌ واقع یکی از عواملی که سبب شده این مدل طراحی درب کابینت چوبی متقاضیان فراوانی داشته باشد، همین فضای ذخیره‌سازی بیشتر است.  با این مدل طراحی شما دیگر نگرانی بابت قرار دادن وسایل خود در مکان مناسب نخواهید داشت. در صورت تمایل می‌توانید بعضی از ظروف را به‌عنوان وسایل تزیینی درون کابینت‌ها قرار دهید.

معایب طراحی کابینت تا سقف

قطعاً شما نمی‌توانید هیچ مدل طراحی را پیدا کنید که فقط دارای مزیت باشد. تمام مدل‌های طراحی کابینت در کنار مزایایی که دارند معایبی نیز دارند.  البته معایب طراحی کابینت تا سقف چندان زیاد نیست. به‌طور‌کلی شما بررسی این معایب می‌توانید این محصول را با دیدی باز انتخاب کنید، اکنون به بررسی این معایب می‌پردازیم.

هزینه زیاد

قطعاً قیمت استفاده از کابینت‌هایی که تا سقف هستند، نسبت به کابینت‌های دیگر بالاتر است.  بسیاری از افراد به دلیل همین هزینه زیاد آن‌ها را انتخاب نمی‌کنند و پرداخت چنین هزینه‌ای برای آن‌ها دشوار است. بر همین اساس اگر برای شما هزینه طراحی کابینت تا سقف چندان مهم نیست و توان پرداخت این هزینه را دارید، می‌توانید از این مدل طراحی کابینت برای آشپزخانه خود استفاده کنید.

طراحی کابینت تا سقف

دسترسی دشوار به طبقات بالایی

به دلیل اینکه در این مدل طراحی، کابینت‌ها تا سقف هستند ممکن است که افراد نتوانند به‌خوبی به کابینت‌های بالایی دسترسی داشته باشند و نیاز باشد که حتماً از وسیله‌ای برای دسترسی به طبقات بالایی استفاده کنند؛ همین دسترسی محدود یکی از معایب طراحی کابینت تا سقف است. بر همین اساس نیاز است که ابتدا شرایط خود را بررسی کنید و سپس این مدل طراحی را برگزینید. اگر سقف آشپزخانه شما نسبتاً ارتفاع زیادی دارد، شاید استفاده از این مدل طراحی برای آشپزخانه شما چندان مناسب نباشد.

 

 

 

سخن پایانی

طراحی کابینت تا سقف یکی از جدیدترین مدل‌های طراحی است که محبوبیت فراوانی دارد. این مدل طراحی مزایا و معایب اختصاصی خود را دارا است که متقاضیان بسته به این مزایا و معایب می‌توانند این مدل طراحی را انتخاب کنند. البته به شما توصیه می‌کنیم که اگر قصد استفاده از طراحی کابینت تا سقف را دارید، حتما این خدمات را به یک مرکز معتبر بسپارید.  قطعاً این مراکز طراحی کابینت را به صورت اصولی و با قیمت مناسب‌تری انجام خواهند داد؛ در نتیجه شما می‌توانید مدت زمان بیشتری از آن‌ها بهره ببرید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.