بلاگ

اندازه گیری درب کابینت

درب کابینت آشپزخانه

یکی از مهم ترین فاکتور ها و نیاز های هر  آشپزخانه ای کابینت آن می باشد به نحوی که هرگاه ما اسم کابینت را می شنویم اولین چیزی که در ذهنمان تداعی می شود کابینت آن می باشد و شما برای انتخاب کابینت مناسب باید به چندین فاکتور مهم از جمله تاج کابینت مناسب ، جنس ، طرح ، قیمت ، اندازه و … دقت کنید و ما در این مقاله در مورد روش اندازه گیری درب کابینت آشپرخانه  صحبت می کنیم ، با ما همراه باشید .

در کابینت آشپزخانه

راه های اندازه گیری ابعاد مختلف کابینت

هر کابیننتی فرمول اندازه گیری خاص خود را دارد و برای کابینت های مستقل باید طول کلی کابینت را اندازه بگیرید و برای کابینت های همه در یک در وهله اول باید مرکز تخته کابینت را پیدا کنید و بعد از آن فاصله مرکز تا لبه خارجی تخته چپ و راست را اندازه گیری کنید .

1.  کابینت با یک در:   ارتفاع درب = ارتفاع کابینت – 2 میلی متر.

2.  کابینت با دو در:   ارتفاع درب = (ارتفاع کابینت/2 – 2) میلی متر.

 

نکته مهم دیگری که شما عزیزان برای اطمینان خاطر از کامل باز شدن درب کابینت باید به آن توجه کنید آن است که که برای کابینت های معولی اندازه درب باید منفی سه میلی متر باشد در واقع عرض کابینت در محدوده بین 400 و 500 میلی متر باشد و برای جلوگیری از برخورد با پیشخوان  باید منفی بخورد .

نحوه اندازه گیری درب های کابینت

  1. در وهله اول شما باید وسایل اندازه گیری مناسب همانند ترازو ، مداد ، متر و … را تهیه کنید و در مرحله اول باید به ترتیب از راست به چپ ، از پپ به راست ، از بالا به پاببن و لز پایین به بالا انجام دهید . البته لازم به ذکر می باشد اندازه گیری بار دوم که انجام می دهید صرف برای اطمینان خاطر از صحت و دقت اندازه گیری می باشد .
  2. بمرحله بعدی آن است که باید کاشی و سرامیک و دیوار ها را مورد بررسی قرار دهید و اگر مسطح نیستند شما باید اول این مشکل را بر طرف کنید و سپس عملیات اندازه گیری را مجددا تکرار کنید .
  3. نکته مهم دیگری که شما باید آن را در ذهن داشته باشید آن است که شما باید برای تجهیزات که بعد از نصب کابینت نصب می شوند فضای خالی تعبیه کنید . این تجهیزات عبارت اند از لوله های آب هود ، لوله های گاز و …
  4. اگر درب کابینت شما دارای پوشش می باشد باید اندازه آن را نیز لحاظ کنید و برای کابینت های دیواری و کشویی بای 10 الی 20 میلی متر حفظ کنید و تعیین طول نهایی کابینت باید به ارتفاع پنجره را مد نظر قرار دهید .
  5. و نکته بسیار مهم دیگری که باید به آن توجه کنید آن است که جنسبرخی دیوار ها به گونه ای است که نمی شود آن ها را سوراخ کرد و به آن کابینت آویزون کرد و در نتیجه باید قبل از انتخاب کابینت باید به جنس دیوار توجه کنید .

درب کابینت آشپزخانه روشن

 

اندازه استاندارد درب کابینت

در حالت کلی 4 تایپ چیدمانی کابینت داریم که آن ها به شرح زیر می باشند

  • آشپزخانه دیواری
  • آشپزخانه گالی
  • آشپزخانه L شکل
  • آشپزخانه  U شکل

 

که اندازه آن ها به شرح زیر می باشد :

 یک دیوار یا نوع گالری کابینت L شکل کابینت U شکل
عرض درب کابینت بالا900 میلی متر800 میلی متر900 میلی متر
طول درب کابینت بالا400 میلی متر450 میلی متر400 میلی متر
عرض درب کابینت پایین500 میلی متر600میلی متر800 میلی متر
طول درب کابینت پایین900 میلی متر1000 میلی متر900 میلی متر

 

مقالات مرتبط :

با کیفیت ترین اجزاء کابینت آشپزخانه | بازسازی کابینت آشپزخانه | رنگ کابینت آشپزخانه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.