بلاگ

زیر چراغی کابینت آشپزخانه

زیر چراغی کابینت چوبی آشپزخانه

آشپزخانه مهم‌ترین بخش خانه به‌حساب می‌آید، این قسمت دارای وسایلی مانند ادویه، ظروف و غیره زیادی بوده که نیاز است حتما آن‌ها را در جای مناسب و خوبی قرار دهید. کابینت‌ها برای همین همین امر ساخته شده‌اند، البته نقش قابل‌توجهی در زیباتر شدن فضای آشپزخانه نیز دارند. کابینت از اجزای مختلفی همچون درب کابینت چوبی و تاج کابینت چوبی تشکیل شده اند که زیر چراغی یکی از اجزای آن محسوب می‌شود. زیر چراغی‌ها نقش چشمگیری در زیباتر شدن کابینت‌ها دارند. ما در فروشگاه نقش چوب در این مقاله قصد داریم که شما را با زیر چراغی کابینت آشپزخانه آشنا کنیم. برای کسب اطلاعات مفید و جدید در این زمینه تا آخر مقاله با ما همراه باشید.‌

زیر چراغی کابینت آشپزخانه

زیر چراغی کابینت چیست؟

قبل از هر چیزی نیاز است که ابتدا با زیر چراغی آشنایی پیدا کنید. فضایی برای نورپردازی در قسمت پایینی یا همان انتهایی کابینت‌های دیواری قرار می‌گیرد که به آن زیر چراغی گفته می‌شود. اگر قصد دارید که کابینت‌ها زیباتر و جذاب‌تر به نظر برسند. می‌توانید از این نور پردازی‌ها استفاده کنید؛ زیرا که تاثیر فراوانی در ظاهر کابینت دارند. البته اگر قصد دارید که این زیر چراغ­ها نقش قابل‌توجهی در زیباتر شدن فضای آشپزخانه داشته باشند، نیاز است که به‌صورت اصولی و جذاب نورپردازی شوند. معمولاً مجموعه‌هایی که این زیرچراغی‌ها را اجرا می‌کنند، به‌خوبی می‌دانند که چگونه در آشپزخانه و کابینت‌های مختلف از آن استفاده کنند.

جنس زیر چراغی کابینت

به طور حتم جنس این قسمت از کابینت نیز بسیار حائز اهمیت است. اگر زیرچراغی از متریال‌های بی‌کیفیت و نامناسب ساخته شود دوام زیادی ندارد. البته اگر جنس این محصول تضاد زیادی با کابینت داشته باشد، جلوه زیبایی ایجاد نخواهد کرد. تعیین جنس زیرچراغی نیاز به تخصص دارد و کار هر کسی نیست. افراد متخصص در این زمینه اکثرا با توجه به نوع کابینت و فضای آشپزخانه جنس آن را مشخص می‌کنند. اما باید بدانید که معمولا اکثر زیرچراغی‌های کابینت را از جنس خود کابینت می‌سازند.

آیا می دانید تاج منبت چوبی کابینت چیست ؟

رنگ زیر چراغی

قطعاً رنگ زیرچراغی بسیار اهمیت دارد و افراد علاقه دارند که معمولا در آشپزخانه از رنگ‌های خاصی استفاده کنند تا بتوانند فضای آن را زیباتر نمایش دهند. رنگ زیرچراغی نیز متناسب با سلیقه افراد و دکوراسیون آشپزخانه تعیین می‌شود. شما می­توانید رنگ زیرچراغی را با رنگ کابینت هم‌رنگ انتخاب کنید. در کابینت‌های مدرن رنگ زیرچراغی با رنگ کابینت در تضاد است. اما در سبک کابینت­های کلاسیک معمولاً رنگ زیر چراغی با رنگ کابینت هم‌رنگ است. پس می‌توان گفت شما هیچ‌گونه محدودیتی برای انتخاب رنگ زیرچراغی ندارید.

ارتفاع زیر چراغی

ارتفاع زیر چراغی‌ها بسته به عوامل مختلفی مانند نوع تاج کابینت آشپزخانه ، طرح کابینت، درب کابینت آشپزخانه سلیقه متقاضی و غیره متغیر است.  اما باید بدانید که این محصولات به‌صورت شاخه‌ای تولید می‌شوند و هر شاخه زیرچراغی حدوداً بین ۲۴۰ تا ۲۶۰ سانتی‌متر است. ارتفاع زیرچراغی‌ها نیز معمولاً بین ۶ الی ۷ سانت تعیین می‌شود. از نظر ضخامت نیز این محصولات ضخامتی در حدود ۱۶ میلی‌متر دارند. البته در کارهای مدرن شاهد هستیم که زیرچراغی‌ها در ارتفاع حدود ۳ تا ۵ سانت نیز اجرا می‌شوند.

نصب زیر چراغی

همانطور که خرید و انتخاب این محصول اهمیت بسیاری دارد، نصب آن نیز مهم است. اگر شما زیرچراغی را به صورت درست و اصولی نصب نکنید، نمی‌توانید از مزایای آن بهره‌مند شوید.  بهتر است که خودتان به‌صورت خودسر و بدون آگاهی اقدام به نصب این محصول  نکنید؛ زیرا که  فقط منجر به از بین رفتن هزینه و زمان خود شما خواهید شد. افراد متخصصی وجود دارند که دوره‌های نصب زیر چراغی را به‌صورت اصولی پشت سر گذاشته‌اند، شما می‌توانید از این افراد کمک بگیرید. آن‌ها در سریع‌ترین زمان ممکن زیرچراغی را باکیفیت بسیار بالا نصب می‌کنند.

زیر چراغی کابینت

قیمت زیر چراغی

قیمت یک محصول از مهم‌ترین عوامل خرید آن است، اگر قیمت زیرچراغی و اجرای آن بالا باشد قطعاً افراد از خرید آن صرف نظر خواهند کرد. اما باید بگوییم که عوامل بسیار زیادی در قیمت این محصول درخیل هستند. به‌عنوان مثال اگر شما بخواهید از جنس‌های باکیفیت و معروف استفاده کنید باید هزینه بیشتری را بپردازید.

البته علاوه‌بر هزینه خرید زیرچراغی هزینه نصب این محصول را نیز باید در نظر داشته باشید. باید بدانید که این محصول انواع بسیار زیادی دارد، پس حتماً شما قادر خواهید بود با هزینه در نظر داشته یک زیرچراغی مناسب خریداری کنید. اما به‌طور‌کلی هزینه و قیمت خرید زیرچراغی در برابر هزینه دیگر خدمات آشپزخانه چندان زیاد نیست.

پس  شما با پرداخت هزینه نه چندان زیاد قادر خواهید بود، جلوه‌ای خاص و ویژه به آشپزخانه خود ببخشید. البته به شما توصیه می‌کنیم که در خرید فقط قیمت را مدنظر نداشته باشید. طبیعتاً اگر شما محصولی با کیفیت خریداری کنید، می‌توانید مدت زمان بیشتری از آن بهره ببرید و برای شما ماندگاری بهتری دارد.

سخن پایانی

با بکارگیری زیرچراغی‌ها می‌توان فضای آشپزخانه و کابینت را تا حدود بسیار زیادی زیباتر کرد. متقاضیان متناسب با سلیقه و نیاز خود قادر خواهند بود رنگ و نوع این محصول را انتخاب کنند. البته در صورتی که شما زیرچراغی را به‌صورت درست و اصولی اجرا کنید می‌توانید از مزایای آن بهره‌مند شوید. در این راستا اگر خودتان تخصص لازم را ندارید بهتر است از مراکز معتبر کمک بگیرید. این مراکز خیلی سریع و به بهترین شکل می‌توانند این محصولات را اجرا و پیاده‌سازی کنند.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.