بلاگ

چیدمان جذاب برای نرده و راه پله

چگونه چیدمان جذابی برای نرده و راه پله های منزلتان خلق کنید

پلکان یکی از فرم های ایده آل برای منزل های خاص و آنتیک می باشد اگه در حال بازسازی یا ساختن یک منزل دوطبقه هستید پله ها فرصتی استثنایی برای نشان دادن سلیقه طراحی شما و انجام نرده های راه پله مناسب است  در ادامه به نحوه چیدمان مناسب نرده ها و راه پله ها میپردازیم.

 

نرده راه پله جذاب

 

قوانین طراحی و الزامات اصولی برای پله ها

قانون ساختمانی حداقل استاندارد هایی را برای ساخت پله تعیین می کند. سازنده منزل باید ابعاد رایزر (فضای عمودی بین هر آج) و حرکت (نیمه افقی که پای شما روی آن قرار می‌گیرد) را به درستی تعیین کند. تعداد آج های متوالی (رایزر) را 18 سانتی متر در نظر بگیرد که درهنگام فرود امدن از پله تعادل حفظ گردد. در اطراف ارتفاع نرده و گام پله ها نیز مشخصاتی وجود دارد که  تمام اندازه گیری ها باید پس از نصب کفپوش ها صورت بگیرد.

 راه پله راست، L شکل، U شکل(منحنی) کدوم طرح مناسب راه پله منزل شماست ؟

شکل راه پله شما تا حد زیادی به فضای خانه بستگی دارد. یک راه پله مستقیم در مکانی ایده آل است که فضا در بالاترین سطح قرار داشته باشد،

•مانند راهروی ورودی. یک طرح L شکل ممکن است به خوبی برای یک اتاق بزرگ، مثل گوشه اتاق نشیمن، مناسب باشد.

•پلکان U شکل بیشترین فضا را اشغال می کند، اما برای خانواده ها، افراد مسن و کودکان نیز ایمن ترین است، زیرا هنگام پایین آمدن فضای مناسب و استانداری برای پله ها تعبیه میگردد.

•پله های مارپیچ فوق العاده جمع و جور هستند و به خوبی در طراحی سبک مدرن_سنتی قرار می گیرند، اما برای افرادی که از آنها استفاده می کنند خطر بیشتری را به همراه دارند. زیرا هنگام جابه جا کردن وسایل مثل مبلمان تقریبا غیرممکن است!

 

با خیال راحت روی پله ها  قدم بزنید!

آیا لازم است روی پله هایم فرش بگذارم؟

در خانه‌ای که بچه‌های کوچک یا افراد مسن‌تر دارند، ممکن است ارزش داشته باشد که یک روکش نرم برای پله‌های خود در نظر بگیرید. موکت مزیت اضافی به همراه دارد که باعث کاهش صدا در پله ها و بین سطوح میگردد.

از طرف دیگر، علامت‌های لبه‌های زبر یا کاشی‌های اریب‌دار می‌توانند به کاهش لغزش کمک کنند.

 

 

سبک های محبوب نرده های راه پله در نقش چوب که  طیف گسترده‌ای از رنگ‌ها برای تحسین خانه شما ارائه می‌کنیم . که میتوانید جهت مشاوره تخصصی با مجموعه ما در ارتباط باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.