بلاگ

ایده مبتکرانه نرده چوبی راه پله

ایده مبتکرانه نرده چوبی راه پله ها برای زیباتر کردن و بهره وری بیشتر درخانه شما

انتخاب همه اجزا در یک راه پله می تواند کار بسیار مهمی باشد. ما فهرستی از ایده های برتر نرده راه پله ها را تهیه کرده ایم تا تصمیم گیری رابرای شما آسان تر کنیم.

نرده های روی پله ها از نظر سبک و متریال بسیار متفاوت هستند.

از لحاظ سبک های  سنتی یا مدرن فرقی نداره که به کدوم علاقه مند هستین چون باید فضای داخلی منزلتان مورد بررسی قرار بگیرد تا نرده مناسب استفاده شود.

شما میتونین با یه تغییرات در نصب نرده های منزل نمای ویژه ای را ایجادکنید همیشه به خاطر داشته باشید که نرده ها باید با نظم و چیدمان اصولی کنار هم قرار بگیرند ، بنابراین حتما از یه آرشیتکت یا طراح مشاوره بگیرید.

قطعات نرده راه پله

قبل از شروع پروژه ریل پله ها، باید قطعات راه پله را انتخاب کنید. اصطلاحات پله پیچیده تر از آن چیزی است که فکر می کنید. در اینجا نام قطعات پله ای است که باید برای پروژه ریل راه پله خود با آنها آشنا باشید.

 بنیستر(Bannister) :

هنگام راه رفتن از طبقه بالا و پایین پشتیبانی می کند. که به عنوان یک نرده شناخته می شود.

نرده ها(Balusters) : 

پایه های عمودی که به عنوان دوک شناخته می شوند، که نرده را به پایه متصل می کنند.

ریل پایین(Bottom Rail) :

نرده ها را پشتیبانی می کند و آنها را در جای خود ثابت نگه می دارد.

نرده(Railing) :

ایمنی و حفاظت را در کناره های یک راه پله تضمین میکند.

نرده پله های منزلتان را عوض کنید

پروژه ریل پله ها شامل جایگزین کردن راه پله موجود است، باید مشخص که چه ایده ای دارید ؟ آیا کل نرده های پله را می خواهید تعویض کنید  یا می خواهید یک قسمت را تعمیر کنید؟ نکاتی وجود دارد که می توانید برای تعمیر نرده پله استفاده کنید. در اینجا چند ایده محبوب  را بیان میکنیم :

براکت های راه پله : طرح های جذاب زیر ریل پایین براکت هستند. می‌توانید براکت‌های موجود را اضافه یا جایگزین کنید، براکت‌هایی که به پلکان شما زیبایی می‌بخشند.

تعویض نرده : اگر نرده های فولادی دارید، میتونید با دوک های چوبی جایگزین کنید.

برای درست کردن نرده از چوب چه درختانی استفاده میشود؟

برای ساختن نرده چوبی اغلب اوقات از چوب درختانی مثل صنبور، کاج و سرو استفاده می شود، این سه جنس چوب درخت  طول عمر بالایی در بین چوب ها دارند، اکثرا نرده های چوبی که از چوب سرو تهیه میشود حدود 15 الی 30 سال ماندگاری دارد، صنوبر بین 4 الی 7 سال مورد بهره بردی قرار میگیرد و در آخر باید عنوان داشت که چوبی که از درخت کاج مورد استفاده قرار میگیرد عمر مفید 5 الی 12 سال خواهد داشت.

•گزینه های طراحی نرده راه پله
با سایه ها و رنگ ها فضای منزل را دگرگون کنید با اضافه کردن طرح و مدل های  نرده راه پله با زمینه روشن  ظاهری حیرت انگیز را برای منزلتان به ارمغان بیاورید.

نرده هارا معمولا  با رنگ های روشن و ارامش بخش که گرمی را به محیط منتقل میکند ترکیب کنید.

•چوب و شیشه را با هم در دکوراسیون منزل به کار ببرید
چوب و شیشه به خاطر شگفتی بی انتها، ترکیب های مکملی برای طرح های نرده راه پله هستند. استفاده از شیشه را جزو اولیوت های خود قرار بدهید که از نظرانعکاس نور و شفافیت تاثیر دو چندانی در فضا و محیط منزل ایجاد میکند.

با استفاده از نرده های چوب راش یا بلوط که در فروشگاه نقش چوب موجود هست میتویند بهره مند بشید و جلوه ای از زیبایی طبیعت را به منزل خود هدیه بدهید.

راهکار های مناسب جهت افزایش بهره بری از نرده های چوبی

نرده های چوبی امروزه در منزل هایی که دو طبقه هستند بیشتر مورد استفاده دیزاینر ها و دکوراسیو های داخلی قرار میگیرد و پایه ثابت منازل دوبلکس گردیده است به همین منظور برای بهره بری بیشتر از نرده های چوبی به نگهداری و رسیدگی برخوردار است  پس برای استفاده بهینه به موارد زیر توجه فرمایید:

  1. هر مدت دوره ای که به طور منظم سه یا شش ماهه یک بار با استفاده از روغن یا لاک برای براقیت و جلا دادن به نرده های چوبی مورد استفاده قرار بگیرد .
  2. به خاظر داشته باشین که از عوامل مهم خرابی چوب برخوردن آب به نرده های چوبی و گرد غبار که رسیدگی ویژه ای در این خصوص باید مد نظر گرفته شود.
  3. و از جمله مواردی که ساده اما ضروری است با کفش روی راه پله های چوبی راه نروید چون کفش آسیب جدی در طول دراز مدت به ساختار چوب وارد میکند.

سخن پایانی

منتظر نظرات و پیشنهادات شما سروران گرامی هستیم ازاینکه ما را همراهی میکنید صمیمانه خرسندیم.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.