بلاگ

درب های کابینت آشپزخانه

درب های کابینت آشپزخانه از چه چوبی ساخته شده اند؟

اگر در حال برنامه ریزی یا فکر کردن به تغییر دکوراسیون آشپزخانه هستید، ممکن است در مورد همه مواد احساس گمراهی کنید. بنابراین، درب های کابینت آشپزخانه از چه چیزی ساخته شده اند؟

درهای کابینت آشپزخانه اولین موردی است که هنگام ورود به آشپزخانه خود متوجه آن می شوید، بنابراین مهم است که در بهترین شکل ظاهر شوند. در راهنمای نهایی ما برای درک مواد کابینت، بیایید لایه‌ها را جدا کنیم و به زیر روکش نگاهی بیندازیم با ما تا انتهای مقاله همراه باشید.

 • چوب سخت ( بلوط و راش)
 • تخته سه لا
 • تخته خرده چوب ( نئوپان)

چوب سخت ( بلوط و راش)

چوب سخت در  سطح بالای طیف سفارشی درب ها و کشوهای کمد آشپزخانه قرار دارد. برای درب های چوبی نسبت به درب های عادی هزینه بیشتری برخوردار هستند. اما طول عمر آنها بسیار بیشتر از تخته لمینت است و برای آشپزخانه ای به سبک سنتی با تاکید بر کیفیت واقعی عالی هستند.

درب‌های کابینت آشپزخانه از جنس چوب سخت برای چندین دهه دوام می‌آورند و به اندازه‌ای استحکام دارند که فرسودگی و در زندگی روزمره و همچنین ضربه‌هایی که همه درهای کابینت آشپزخانه در معرض آن قرار می‌گیرند را تحمل کنند به خصوص اگر خانواده جوانی دارید یا حیوانات خانگی بسیار مناسب است.

مزایای چوب سخت

 1. طول عمر بسیار طولانی دارد یک سرمایه گذاری خیره کننده برای سال های آینده
 2. مواد طبیعی از درختان جلوه زیبایی می دهد مخصوصا از چوب بلوط یا راش
 3. به راحتی آسیب نمی بیند – بنابراین جای نگرانی نیست

معایب چوب سخت

 • می تواند گران باشد زیرا بسیار محبوب است  اما در نقش چوب، تلاش کرده ایم بهترین کیفیت و با مناسب ترین قیمت خدمت شما عزیزان درب های کابینت چوبی عرضه نمائیم.
 • وزن نسبت سنگین به همین دلیل است که کارشناسان ما اطمینان می دهند که ساختار طراحی آشپزخانه شما به اندازه کافی برای درب های چوبی محکم است

 

تخته سه لا

تخته چندلا یکی از  مواد اولیه کابینت است که از لایه های مختلف چوب سخت ساخته شده است. در صورت تمایل می توان  روی آن نقاشی کرد یا لمینت کرد. اما فوق العاده محکم است و نسبت قدرت به وزن فوق العاده ای دارد. این بدان معناست که برای نصب به عنوان متریال درب آشپزخانه عالی است.

مزایای تخته سه لا

 1. در برابر رطوبت مقاومت می کند
 2. نصب بسیار آسان

معایب تخته سه لا

 • باید از ضخامت مناسب مواد برای درب های کابینت تخته سه لا استفاده شود. به عنوان مثال، تخته سه لا نازکتر برای پشت کابینت استفاده می شود، در حالی که تخته سه لا ضخیم تر به سمت پایین و کناره کشوها می رود.
 • قیمت بسیار بالا و موجود نبودن کیفیت عالی در بازار

مشاوران  ما در مجموعه نقش چوب می توانند  اینکه کدام یک برای آشپزخانه شما بهتر است راهنمایی لازم را خدمت شما ارائه دهند.

 

 

تخته خرده چوب(نئوپان)

تخته خرده چوب گاهی اوقات به عنوان تخته فیبر کم چگالی (LDF) یا تخته نئوپان شناخته می شود. اغلب با ورقه ورقه یا روکش چوب مهر و موم می شود تا یک روکش زیبا و هوشمند به آن اضافه شود.

مزایای تخته خرده چوب

 1. تخته خرده چوب با کیفیت بالا بسیار محکم و بادوام است
 2. سبک وزن بسیار ایده آل برای کابینت و کشو
 3. به راحتی در فضاهای کوچک نصب می شود

معایب تخته خرده چوب

 • اگر مواد به درستی نصب نشده باشند، ممکن است گیر کنند.
 • تخته خرده چوب با کیفیت پایین می تواند بسیار ضعیف تر باشد.
 • تخته سه لا ساختار بهتری دارد. این ماده در مقایسه با تخته خرده چوب می تواند پیچ ​​ها، بست ها و چسب را بهتر نگه دارد.

 

 

 کلام پایانی

درب های کابینت آشپزخانه براق، فضای مناسبی برای ظاهر معاصر یا مینیمالیستی هستند، همچنین با انعکاس نور، توهم فضای اضافی را ایجاد می‌کنند و به ویژه برای آشپزخانه‌های کوچک‌تر خوب هستند.

همچنین میتوانید در مقاله ایده های طرح آشپزخانه متناسب با فضای دکوراسیون داخلی ایده های جدیدی در اشپزخانه خود ایجاد کنید.

تخته فیبر چگالی متوسط چیست؟

تخته فیبر متوسط ​​از ذرات سایر انواع چوب ساخته شده است. چگالی آن بیشتر از تخته سه لا و تخته خرده چوب است.

آیا تخته فیبر با چگالی متوسط خوب است؟

بله، برای درب کمد آشپزخانه ایده آل است زیرا خیره کننده به نظر می رسد، برش و سوراخ کردن آن آسان است بدون هیچ آسیبی.

تخته فیبر چگالی متوسط چگونه به نظر می رسد؟

تخته فیبر چگالی متوسط ​​چگونه به نظر می رسد؟ ظاهر دانه چوب را ندارد. در عوض یک رنگ قهوه ای روشن و بدون الگوی قوی است. همچنین بسیار سخت و روان است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.